Léto je v plném proudu a vy jste nejspíš neustále na cestách. Někdo upřednostňuje víkendy na chatě, jiný kempování, festivaly nebo dovolenou u moře. Existuje zkrátka nespočet možností, jak si dobít baterky, odpočinout a užít si léto naplno. Ale vaše přístroje a zařízení na to možná mají jiný názor, protože jsou nejen hodně používané, ale existuje i méně možností pro jejich nabíjení. Poradíme vám proto, jak najít tu nejlepší powerbanku, která vydrží vždy a všude.

Mít u sebe powerbanku je jistota. Ať už zvolíte bezdrátovou nebo tu pro dobíjení přes kabel, velkokapacitní nebo jen s malou kapacitou, s rychlonabíjením nebo třeba tu se solárními panely – vždy máte jistotu, že své zařízení budete moci dobít. A jelikož u sebe většina z nás nemá už jen pouhý mobil, tak je powerbanka o to důležitější – dobije nám chytré hodinky, sluchátka, reproduktor, tablet a ta výkonnější třeba i notebook. Jen je potřeba vybrat si tu správnou, aby vám dokonale sedla.

1. Velkokapacitní powerbanka dobije cokoliv

Kdo má hodně různých zařízení, neustále je používá a chce být stále na příjmu, ten se bez powerbanky neobejde. Doma si je sice dobijete v klidu z elektrické sítě, ale přes léto nastává krize. Pod stanem, pod širákem, na festivalu nebo u moře se zdroj energie shání dost obtížně. Teoreticky můžete sice dobíjet v autě, ale ani kapacita autobaterie není nekonečná – a leckterá auta nenabíjí s vypnutým motorem.

Takže velkokapacitní powerbanka vás dokáže spasit kdykoliv a na hodně dlouho. Pokud si pořídíte například SWISSTEN powerbanku Black Core s 30 000 mAh, můžete nabíjet a nabíjet a nabíjet. Díky mnoha vstupům navíc nabijete i několik zařízení naráz.

Tenhle 60 000 mAh macek s výkonem až 65 W vás nezklame v žádné situaci

Jediná nevýhoda velkokapacitních powerbank přichází při cestování letadlem – leckteré letecké společnosti totiž mají omezení pro maximální kapacitu baterií, takže je potřeba zjistit si, jak je na tom ta vaše.

2. Rychlonabíjení vám dá náskok

Pokud jste pořád na cestách a nemáte čas čekat na nabití mobilu 2 hodiny, měli byste vsadit spíš na rychlost nabíjení než na extrémní kapacitu (i když některé powerbanky nabízejí obojí). Powerbanky s Power Delivery nebo Quick Charge patří mezi uživateli k nejoblíbenějším, protože už za pár minut dostanou váš mobil nebo další zařízení na 50 procent kapacity baterie, případně ještě na víc. Než se tak nasnídáte, máte nabito.

I v tomhle případě se vyplatí sáhnout po powerbance s více výstupy, případně po té bezdrátové (ideálně s propracovaným MagSafe nabíjením), která vám ušetří ještě víc času. Na festivalu, v kempu i jinde jde o neocenitelného pomocníka.

3. Multifunkční powerbanka

Možná vás nikdy nenapadlo, že by powerbanka mohla mít i jinou funkci než jen nabíjení mobilů, sluchátek a dalších zařízení. Ale je to tak. Krásným příkladem je SWISSTEN POWER LINE powerbanka s kapacitou neuvěřitelných 60 000 mAh a výkonem 65 W. Je to sice trochu monstrum, ale nabije vám cokoliv a neskutečně rychle. Má 5 výstupů a k tomu i LED svítilnu. To se hodí jak při stanování, tak při cestě po setmění, v noci na chatě nebo kdykoliv jindy. Výhodou tohohle drobečka o váze přes 1 200 gramů je i to, že s ním můžete „vzít po hlavě“ i případného nezvaného hosta.

4. Bezdrátová powerbanka pro více zařízení

Leckdo nesnáší kabely, protože v jejich konektorech je někdy těžké se vyznat – každé zařízení potřebuje nějaký jiný, kabely se zamotávají, občas lámou… zkrátka jsou s nimi potíže. Bezdrátové powerbanky vás všech těchto starostí zbaví a do kempu nebo na dovolenou jsou mnohem praktičtější (už jen proto, že nemusíte řešit zapomenutý kabel a tím i nemožnost dobíjení).

Dnes už navíc nemusíte bezdrátově dobíjet jen mobil. Existují třeba i bezdrátové powerbanky 2v1, které dokážou nabíjet současně mobil i chytré hodinky. Výhodou je, také podpora MagSafe nabíjení, kdy energie neutíká zbytečně do všech stran, ale série magnetů si mobil nebo hodinky pevně přidrží.

5. Drobná powerbanka do kapsy

Na závěr tu máme i tip pro lidi, kteří s energií šetří, mobil mají maximálně na volání a na chytré hodinky nebo bezdrátová sluchátka si nepotrpí. Ti zpravidla dobíjejí jen jednou za pár dní a v duchu se smějí všem, kteří třikrát denně shánějí zásuvku.

Pokud patříte do téhle skupiny, nepotřebujete žádnou extrémní, obří ani předraženou powerbanku. Nevýhodou velkokapacitních powerbank je ostatně jejich velká váha a nepraktičnost například při snaze dát si je do kapsy. Jestliže vám ale postačí powerbanka s kapacitou do 5 000 mAh, můžete být v klidu – mobil si s ní nabijete minimálně jednou (záleží na kapacitě jeho baterie), je malá, lehká, snadno se vejde do větší kapsy a seženete ji i ve verzi s bezdrátovým nabíjením. V neposlední řadě je její velkou výhodou, že ji posléze velmi rychle zase dobijete. A pár dní v kempu nebo na festivalu díky ní strávíte bez nutnosti hledání zásuvky.