Chytrý telefon je skvělý i díky tomu, že si ho můžeme do posledního místečka zaplnit nejrůznějšími aplikacemi. Mobil nám pak může usnadnit život, práci, učení či cestování, může nám pomáhat zlepšovat kondici, hlídá naše zdraví a radí nám, jak žít. Našli jsme TOP 8 aplikací, které byste ve svém mobilu měli mít i vy.

Chatovací aplikace

Každý z nás má v mobilu nainstalovanou minimálně jednu chatovací aplikaci. Většina uživatelů má ale dvě či tři.

Mezi ty nejpopulárnější zaručeně patří Messenger a WhatsApp. Druhý jmenovaný se nyní dostává do popředí – přidal novou funkci pro sdílení obrazovky (což je skvělé třeba pro pracovní meetingy) a v beta verzi nabízí i podporu více účtů.

Zatímco psaní zpráv a chatování je naprostá klasika, tak právě videohovory v poslední době získávají na popularitě. Vyhnete se díky nim poplatkům operátorům, zavoláte komukoliv a stačí vám k tomu jediné – mít připojení k internetu. Aplikace jsou samozřejmě dostupné pro iPhone i mobily s Androidem. A jsou zcela zdarma.

Pokud upřednostňujete komunikaci přes počítač, vsaďte kromě vhodné aplikace i na kvalitní SWISSTEN webkameru.

Správce hesel

Ať už si vytvoříte zákaznický účet na e-shopu (třeba na SWISSTEN.eu), přihlašujete se ke svému účtu na sociální síti, používáte e-mail nebo se přihlašujete do internetbankingu či k počítači v práci, tak všude je po vás vyžadováno uživatelské jméno a heslo. A jelikož většina z nás má několik (nebo i několik desítek) takových uživatelských účtů, je potřeba si všechna ta hesla pamatovat. Kdo si zadá všude stejné heslo, velmi riskuje. Ideální je mít pokaždé jiné.

Ale jelikož lidská paměť je občas děravá, je potřeba mít určitou zálohu. Buď si můžete všechna hesla vypsat na list papíru a mít je pečlivě uložena třeba ve SWISSTEN batohu u laptopu (tam se žádný hacker nedostane).

Nebo se dá využít aplikace (například Password Manager) určená speciálně na správu hesel. Takové aplikace jsou šifrované a podle vývojářů zcela bezpečné. Pokud jim důvěřujete, můžete je využít a ušetří vám hodně probdělých nocí.

Fér potravina

Zajímá vás, co jíte? Snažíte se jíst nejen zdravě, ale vyhýbáte se vysoce průmyslově zpracovaným potravinám a chráníte před skrytými škodlivinami i své děti?

Někdy není snadné zorientovat se v etiketách výrobků. A kdo má čas pročítat etikety na všem, co v supermarketu vezme do ruky?

Skvělým pomocníkem je aplikace Fér potravina. Stojí za ní stejnojmenná nezisková organizace, která se rozhodla udělat komplexní seznam potravin prodávaných v tuzemských obchodech. Stačí vám naskenovat čárový kód z jakéhokoliv produktu a rázem se před vámi objeví plnohodnotný seznam všeho, co obsahuje – včetně Éček, dusitanů, aromat, umělých sladidel… U každé potraviny je také vyznačena její bezpečnost a kvalita. Takže nákupy se rázem stávají snazšími.

Aplikace Fér potravina je dostupná pro majitele iPhonů na App Store i pro příznivce Androidu na Google Play.

Antivirus

Máte pocit, že je váš mobil najednou zpomalený? Stáhli jste soubor, který mobil úplně zasekl? Děsíte se, že máte v mobilu virus? A máte antivirový program? Zatímco v počítači má antivirus většina uživatelů, u mobilních telefonů je to naopak. I když je používáme pro prohlížení internetu, tak viry přehlížíme.

Ale taková laxnost nás pak může stát dost peněz, až si útočník vyhlédne data k naší platební kartě a další citlivé informace. Proto se rozhodně vyplatí mít v mobilu antivirový program. Existuje jich řada a mnoho z nich je v základní verzi zdarma.

A když už jsme u té ochrany – myslete také na dostatečnou ochranu displeje telefonu díky odolnému ochrannému sklu.

Zkontrolujte dostupnost sítí

Žijete ve velkém městě a internet je pro vás samozřejmostí? Pokud si vyjedete na výlet do přírody, můžete se najednou hodně divit. Kde je internet? Platíte si přece data, tak máte na svůj internet právo! Ale to je omyl – dostupnost internetu se na různých místech našeho státu liší.

Chcete být s předstihem v obraze a vědět, jak na tom budete se signálem? Pak vsaďte na NetTest – mobilní aplikaci Českého telekomunikačního úřadu.

Kontrola nad energiemi

Štve vás, že tolik přeplácíte za energie? Nechápete, proč po vás chce dodavatel tolik, když se pořád snažíte šetřit? V tom případě se vyplatí pořídit si do telefonu mobilní aplikaci vašeho dodavatele energií. Někteří ji mají (například ČEZ), jiní zatím nikoliv (případně ji mají jen online, nikoliv jako mobilní aplikaci). Každopádně díky ní budete mít své peníze pod kontrolou a můžete s dodavatelem energií snáze komunikovat a řešit s ním tímto způsobem i své problémy.

Máte rádi věci pod kontrolou? A už máte své chytré hodinky ARMODD, které vám s tím také dokážou hodně pomoci?

Jídlo až pod nos

V době pandemie Covidu-19 se hodně rozmohladonášková služba. A lidé zpohodlněli, takže jídlo si dodnes objednává mnoho z nás. Pokud i vy patříte k těm, kterým se nechce do restaurace, ale naopak si necháváte jídlo přivézt, určitě se vám vyplatí mít v mobilu aplikaci vašeho oblíbeného kurýra. Je jich na našem trhu už několik, takže si můžete vybrat přesně takového, který vám nejvíc vyhovuje.

A co když se vám nechce ani na nákup? Dovoz potravin už dnes také není ničím neobvyklým. Můžete zvolit jak firmu, která nakoupí za vás, tak využít i aplikaci obchodů, které dovoz zákazníkům sami nabízejí (například Tesco).

A abyste si při pochutnávání nepokapali chytrý telefon, nechte ho raději v kvalitním pouzdře na mobil.

Kontrola baterie v mobilu

Používat tolik aplikací je skvělé – ale občas to dost vybíjí baterii v mobilu. Pokud chcete vědět, jak na tom vaše baterie je a kdy bude nejvyšší čas nabít ji, stáhněte si některou z aplikací pro kontrolu aktuálního stavu baterie.

Takových aplikací existuje celá řada, některé jsou placené, jiné zadarmo. Většina z nich nabízí základní údaje o spotřebě a měří kapacitu baterie. Některé ale ukazují i další detaily o stavu nabití. A když už se baterie blíží do červeného, je výhodné mít po ruce nabíječku nebo třeba SWISSTEN powerbanku.

Mohlo by vás zajímat: Chcete mít svůj chytrý telefon po ruce i v autě? Zjistěte, jak fungují magnetické držáky do auta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *